Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

nitelik modülü nedir

Nereden Yazdırıldığı: ERP Nedir? | Türkiye'nin ERP Forum Platformu
Kategori: ERP İnsan Kaynakları
Forum Adı: ERP Personel Nitelik Modülü
Forum Tanımlaması: Nitelik Modülü İle İlgili Bilgiler ve Sorular İçin...
URL: http://www.erpne.org/forum_posts.asp?TID=441
Tarih: 30 Eylül 2022 Saat 19:43
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com


Konu: nitelik modülü nedir
Mesajı Yazan: alfozo
Konu: nitelik modülü nedir
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2007 Saat 16:30
nitelik modülü nedir aciklarsaniz sevinirimCevaplar:
Mesajı Yazan: emiray
Mesaj Tarihi: 05 Ekim 2007 Saat 18:03
Nitelik Yönetimi modülünde ise, Performans Degerleme, Kariyer Planlama, Egitim ve Etkinlikler modüllerine entegre olan Yetkinlikler tanimlanmaktadir.

Yetkinlikler, sirket bazinda belirli islere göre oldugu gibi, sirketin bütününde de tanimlanabilir. Sirketler, çalisanlarinin genelinde bazi yetkinliklerin var olmasina dikkat edebilir ve seçme-yerlestirme ya da egitim için prosedürlerini buna göre belirleyebilir. Netsis Insan Kaynaklari paketinin Performans Degerleme, Kariyer Planlama ve Egitim ve Etkinlik Yönetimi modülleri kullanimi öncesinde, sirketin bütününde ve is bazinda geçerli yetkinlikleri ve seviyelerini belirlemelisiniz. Uluslararasi standartlarda belirlenmis temel yetkinlikler kümesi içinden bünyeye uygun olanlar ile, ise ve pozisyona özel olanlar, sayica fazla ve uygulanamaz boyutta olmamasina dikkat edilerek belirlemelidir. Yine her seviye ve pozisyon için, belirlenen yetkinliklerin, olmasi gereken seviyeleri de saptanmalidir. Bu çalismalar sonrasinda yetkinlik yönetimi ile entegre diger modüllerin kullanimi daha verimli hale gelecektir.

Netsis Insan Kaynaklari paketinde, yetkinlikler de bir nevi Nitelik tanimidir. Örnegin "Müsteri Odaklilik" yetkinligi, esasinda bir nitelik olup, 1, 2, 3, 4, 5, seklinde degerleri olan bir skala ile seviyelendirilebilir. "Müsteri Odaklilik" yetkinliginin personel bazinda bir degeri olacagi gibi, pozisyon bazinda da gereken degeri olacaktir. Örnegin, "Serap Aydin" isimli personelin "Müsteri Odaklilik" seviyesi 2'dir. "Müsteri Destek Uzmani" pozisyonunun "Müsteri Odaklilik" yetkinliginin gerektirdigi seviye ise 3'tür. Performans Degerleme, Kariyer Planlama, Egitim ve Etkinlikler modülleri ile entegre çalisacak olan yetkinlikler ile personel, pozisyon, departman ve kademe bazinda degerleri, Nitelik Modülü'nde tanimlanmalidir.
Özetle o ise o personel uyar mi uymaz mi?


-------------
netsis bir tutkudur.Yaşamak LazımSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net