ERP Nedir? | Türkiye'nin ERP Forum Platformu Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > ERP Genel > ERP ve Excel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - VB Excel Rapor Kullanima Hazir
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ERP Nedir? Enterprise Resource Planning nasıl çalışır? İş süreçleri ile ilgili tüm soru ve cevapları ERPNe.org'da.

Ülkemizde hızla gelişmekte olan ERP yazılım sektörümüzün, Yerli ve Yabancı ERP işlemlerinin tanıtımı ve kullanıcılarının buluşma noktası olması hedefiyle kurulan sitemize hoş geldiniz.

Ülkemizdeki Ne.org konseptinde bir ilk olarak yayın hayatına başlayan ERPNe.org, Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımlarını kullananların bilgi kaynağı/Portal olmak amacı ile kurulmuştur.

Genellikle yurt dışında büyük üreticiler tarafından geliştirilen SQL, Delphi, ASP, CSharp gibi teknolojilerin anlatıldığı sitelerin kullandıkları (WhatisSQL, WhatisASP) (Ülkemizde Netsis Nedir, Mikro Nedir, SAP Nedir yada Logo Nedir gibi kullanıcı sorularına) Ne ve nedir konseptinde yeni bir açılım olmasını da hedefleyen ERPNe.ORG' un, ülkemizin uluslararası ERP sektörü içinde hak ettiği yeri almasında ve ERP ürünlerini kullananların bir araya gelerek Yerli ERP'nin gelişmesine katkı sağlayacakları önemli bir kilometre taşı olacağı düşüncesindeyiz.

VB Excel Rapor Kullanima Hazir

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3513
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2008 Saat 16:13
kodu Sayfaya koydu iseniz alabilirsiniz.

Yeni modül ekleyerek kullanmalsiniz.

Ayrica Referanslarda /Microsoft Ado Ext. 2 veya üzeri olmalidir.
c:\program files\common files\system\ado\msadox.dll

dosyasinida kontrol ediniz.

Düzenleyen Conari - 10 Temmuz 2008 Saat 16:15
Netsisden vazgeçemiyorum. Beni engelliyor..
Yukarı Dön
SERHAT Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SERHAT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2008 Saat 18:36
Asagida verilen örnek excel izin basvuru formu ile ilgilidir.

Örnek 1;

Ekrandan aldigi degeri Personel dosyasindan arama yapmakta ve forma deger döndürmekte

Dim A As Integer
Dim CNN As New ADODB.Connection

Dim RSPER As New ADODB.Recordset

CNN.ConnectionString = "PROVIDER=SQLOLEDB;Persist Security Info=False;DATA SOURCE=<server ip>;DATABASE=PER30;Auto Translate=False;user id=sa;password=<sifre>;trusted_connection=False"

CNN.Open

A = 0

LstPersonel.Clear

RSPER.Open "SELECT SICILNO, ADI, SOYADI FROM TBLSICIL WHERE TBLSICIL.ADI Like '%" & txtAdi & "%' AND TBLSICIL.SOYADI Like '%" & txtSoyadi & "%' AND TBLSICIL.CIKISTAR Is Null ORDER BY TBLSICIL.ADI", CNN, adOpenKeyset, adLockOptimistic

If Not RSPER.EOF = True Then

RSPER.MoveFirst

Do While Not RSPER.EOF

LstPersonel.AddItem

LstPersonel.List(A, 0) = RSPER!SICILNO

LstPersonel.AddItem

LstPersonel.List(A, 1) = RSPER!ADI

LstPersonel.AddItem

LstPersonel.List(A, 2) = RSPER!SOYADI

A = A + 1

RSPER.MoveNext

Loop

LstPersonel.ColumnCount = 3

RSPER.Close

End If

CNN.Close

Örnek 2;
Ekrandan aldigi degerden sonra view ile sheet'e dönüs yapmaktadir.

Dim CNN As New ADODB.Connection
    CNN.ConnectionString = "PROVIDER=SQLOLEDB;Persist Security Info=False;DATA SOURCE=<server ip>;DATABASE=PER30;Auto Translate=False;user id=sa;password=<sifre>;trusted_connection=False"
    CNN.Open
    Dim RSPER As New ADODB.Recordset

A = LstPersonel.ListIndex

If LstPersonel.ListIndex >= 0 Then
    A = LstPersonel.Column(0)

RSPER.Open "SELECT     SOYADI, ADI, ISYERI, SICILNO, GIRISTAR, GOREVI, BUNYE_GIRTAR, HAKEDIS, KULLANILAN, BUYILKULLANILAN FROM dbo.EST_IZINGOR WHERE SICILNO = '" & A & "'", CNN, adOpenKeyset, adLockOptimistic

If Not RSPER.EOF = True Then

Sheets("santiye").Select
    Cells(7, 4).Value = RSPER!ADI & " " & RSPER!SOYADI
    Cells(8, 4).Value = RSPER!SICILNO
    Cells(9, 4).Value = RSPER!GOREVI
    Cells(24, 4).Value = RSPER!BUNYE_GIRTAR
    Cells(25, 4).Value = (RSPER!HAKEDIS - RSPER!KULLANILAN) + RSPER!BUYILKULLANILAN
    Cells(26, 4).Value = RSPER!BUYILKULLANILAN
    Cells(27, 4).Value = RSPER!HAKEDIS - RSPER!KULLANILAN

End If

RSPER.Close
    Else
        MsgBox "Personel Seçiniz.", 64, "Uyari"
        LstPersonel.SetFocus

End If

CNN.Close

Serhat ÜLKER, www.eston.com

Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenince diğerleri de yanlış gider.
Yukarı Dön
NeTSiSFoReVeR Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Puanlar: 821
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2008 Saat 11:05
Arkadaslar dosya güncellenmistir. Müsteri Çekleri detaylandirildi. Verilen banka veya ciro edilen cari de görülebiliyor. Genel borç alacak sayfasinda cari tiplerine göre borç alacak görülebiliyor. Istekleri yazabilirsiniz.
Yukarı Dön
güneri Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı güneri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2008 Saat 13:37
emegine saglik kolay gelsin
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi
Yukarı Dön
güneri Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı güneri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2008 Saat 13:49
dosyayi indirdim eskisi çok  güzel çalisiyordu bu yeni indirdigim dosyanin ayarlari  ayni olmasina ragmen run time eror l ve failed login  for sa diye hata veriyor
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi
Yukarı Dön
hbulus Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 15
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hbulus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2008 Saat 19:01
Yeni dosyayi ben de indirdim. sorunsuz çalisiyor.
Ancak alici, satici, diger vb. seçeneklerin yanina "hepsi" seçenegide olsa daha iyi olur gibime geliyor. Kolay gelsin.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2008 Saat 12:34
Orjinalini yazan: hbulus hbulus Yazdı:

Yeni dosyayi ben de indirdim. sorunsuz çalisiyor.
Ancak alici, satici, diger vb. seçeneklerin yanina "hepsi" seçenegide olsa daha iyi olur gibime geliyor. Kolay gelsin.
Dosya iyilestirilmis ve siteye eklenmistir. Iyi günlerde kullanmaniz dilegi ile.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağustos 2008 Saat 16:20
Arkadaslar stok modülünde ki tarih arali icmal listesi de dosyaya eklenmistir. Iyi günlerde kullanmaniz dilegi ile.
Yukarı Dön
aayhan Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aayhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağustos 2008 Saat 18:09
elinize, emeginize saglik ayni dosyasi umarim dövizli calisan firmalar icin de güncelleyebilirsiniz... hayirli isler
aayhan
Yukarı Dön
bluewin Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bluewin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2008 Saat 08:44
valla bende calistiramadim aam bilmiyorum eskisi calisiyordu bu onarma falan  diyor  acaba  hata bendemi  tesekkür ederim
Yukarı Dön
jung Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı jung Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2008 Saat 11:53
Compile error in hidden module: sheet1  hatasi verdi
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2008 Saat 11:39
Orjinalini yazan: jung jung Yazdı:

Compile error in hidden module: sheet1  hatasi verdi
Sorun giderilmistir. Dosya güncellenmistir.
Yukarı Dön
aayhan Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aayhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ocak 2009 Saat 10:09

selamlar,

arkadasim calisma cok güzel olmus eline saglik...

yalniz müsteri cekleri bölümünde teminatta bulunan ceklerimizi de görebilsek süper olurdu bence....

Yeri kisminda
Portföy
Tahsil
Teminat
ciro edilmis 

iyi calismalar dilerim..
aayhan
Yukarı Dön
threesmegiste Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı threesmegiste Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2009 Saat 11:13
dosya kesinlikle tek kelime ile mükemmel kusursuz yani ama çok ciddi bir sorun var tarih arali icmal kisminda 10000. satirdan sonra dosyayi kullanan firmanin bilgileri var silinirse güzel olur market malzemelerinin alis fiyatlarini görmekte çok ilginçç oldu ama gerçekten dosya çok güzel keske tarih arali icmal listesinde stok koduna göre gruplama ve fifo olsa simdiden çok çok tesekkürler.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2009 Saat 17:18
Arkadaslar dosya güncellenmistir. Tekrar indirip kullanabilirsiniz.Malesef çok istedigim düzeltmeler vardi onlari zamanim yetmedigi için yapamadim. Kasa da yürüyen bakiye sorunlu idi onu giderdim. Bir kaç küçük degisiklik yaptim.
Yukarı Dön
emiray Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emiray Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2009 Saat 18:24
Orjinalini yazan: NeTSiSFoReVeR NeTSiSFoReVeR Yazdı:

Arkadaslar dosya güncellenmistir. Tekrar indirip kullanabilirsiniz.Malesef çok istedigim düzeltmeler vardi onlari zamanim yetmedigi için yapamadim. Kasa da yürüyen bakiye sorunlu idi onu giderdim. Bir kaç küçük degisiklik yaptim.

dostum!
tarih aralikli icmail listesini kontrol edermisin excel de 10891 nolu satirdan itibaren sana ait stoklar listeleniyor.
netsis bir tutkudur.Yaşamak Lazım
Yukarı Dön
depoline Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı depoline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2009 Saat 10:40
dostum çok güzel görünüyor ama ben çalistiramadim run time error 424 object required hatasi veriyor office 2003 ve 2007 de denedim makrolari dedigin gibi ayarladim ama bu hatayi veriyor nasil çalistiracam bunu.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2009 Saat 16:07
problemleri giderdim sorun yok simdi.
Yukarı Dön
depoline Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı depoline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2009 Saat 16:58
birde eger çok abartmamis olursak proje kodu bazinda raporlama sansimiz olur mu o zaman gerçek anlamda süper bir kisit raporu olur bunu gerçekden bekliyoruz...

ellerine saglik tekrar
Yukarı Dön
suleyman3535 Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 11
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı suleyman3535 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2009 Saat 13:38
netsisi databse sql sfr olmadan baglintiyi netsis giris sfr ile yapmamiz mumkunmu
bi arkdas asagidkai gibi birsey dedi nasil yapabiliriz....

Sizdedki:::::

honal (Uzman) : Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;User Id=myUsername;Password=myPassword;

bizim istedigimiz:::::::

honal (Uzman) : Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;Integrated Security
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,461 Saniyede Yüklendi.