ERP Nedir? | Türkiye'nin ERP Forum Platformu Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Hayatın İçinden > Ticaret İle İlgili Konular
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Netsisle birlesik Finansman Programi.
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ERP Nedir? Enterprise Resource Planning nasıl çalışır? İş süreçleri ile ilgili tüm soru ve cevapları ERPNe.org'da.

Ülkemizde hızla gelişmekte olan ERP yazılım sektörümüzün, Yerli ve Yabancı ERP işlemlerinin tanıtımı ve kullanıcılarının buluşma noktası olması hedefiyle kurulan sitemize hoş geldiniz.

Ülkemizdeki Ne.org konseptinde bir ilk olarak yayın hayatına başlayan ERPNe.org, Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımlarını kullananların bilgi kaynağı/Portal olmak amacı ile kurulmuştur.

Genellikle yurt dışında büyük üreticiler tarafından geliştirilen SQL, Delphi, ASP, CSharp gibi teknolojilerin anlatıldığı sitelerin kullandıkları (WhatisSQL, WhatisASP) (Ülkemizde Netsis Nedir, Mikro Nedir, SAP Nedir yada Logo Nedir gibi kullanıcı sorularına) Ne ve nedir konseptinde yeni bir açılım olmasını da hedefleyen ERPNe.ORG' un, ülkemizin uluslararası ERP sektörü içinde hak ettiği yeri almasında ve ERP ürünlerini kullananların bir araya gelerek Yerli ERP'nin gelişmesine katkı sağlayacakları önemli bir kilometre taşı olacağı düşüncesindeyiz.

Netsisle birlesik Finansman Programi.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
c1982 Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: -2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı c1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Netsisle birlesik Finansman Programi.
    Gönderim Zamanı: 27 Mart 2008 Saat 14:39
Merhaba,
Bir firma için Finans programi hazirladim. Program netsis'e entegre çalisiyor ayrica kendi veritabani mevcut istenildiginde netsis üzerinden carilerin tahsilatlari ve ödemelerini müsteri ve borç çeklerini alabiliyor. Haftalik  aylik yaslandirma yapabiliyor. Kasa, Kredi Modülü var. Ekran görüntülerini veriyorum.

Benim sormak istedigim bu programi profesyonel anlamada gelistirip piyasaya sürsem kullanan olur mu? böyle ihtiyaci olan firmalar çok mu?

Degerlendirirseniz Sevinirim.

Genel%20Görünüm

Düzenleyen c1982 - 27 Mart 2008 Saat 14:55
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: 3513
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2008 Saat 16:14

Netsis in içinde bulunan finansman raporu 5 para etmez bence, firmalar kendi çapinda finansmanlarini takip edebilmek için farkli raporlar olusturuyorlar.

Aslinda benimde düsüncelerimde böyle bir program yatiyordu. Programi kullanici, firma bazinda ne kadar esnek yaparsaniz o kadar çok satarsiniz bence.(tabi böyle bir program için talep edilebilir ücret max.100-150 YTL arasinda olur)

Bu arada rapor ekranlarindaki fastreport mu, Gridler Cx mi ? Özel degilse.
Yukarı Dön
c1982 Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı c1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2008 Saat 16:40
.NET 2.0 ve C# ile gelistiriyorum. Normal .net Framework'ün kontroller. DataGridView ve MS ReportViewer. Su anda finansmancilarin ihtiyaci olan Senaryolar ve Projeksiyon modüllerini ekliyorum zaten bir firma için gelistiriyorum ama yapmisken herkese göre uyarlanabilir yapip talep olursa dagitmayi düsünüyorum.  Bana kalsa OpenSource dagiticam ama Türkiyedeki sartlar buna elvermiyor ;)
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2008 Saat 16:42
son cümlen beni çok mutlu etti.
Yukarı Dön
faikaykac Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı faikaykac Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2008 Saat 18:39
buna benzer bi program var adi dna baya gelisik bisey
Yukarı Dön
burakerdemir Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burakerdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2008 Saat 11:05
eger üst yönetimin gözüne batmayacak sekilde makul fiyatli olursa kesinlikle düsünebilinir.  
Burak Erdemir
Yukarı Dön
c1982 Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı c1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2008 Saat 11:50
Esasen daha eksiklikleri var fakat diger firmalara uyarlanabilir hale getiriyorum yavas yavas. Birden fazla SQL server ile birden fazla sirket ve onun içinde grup sirketleri tanimlanabiliyor artik. Onun disinda finansal ve muhasebesel raporlamaya yöneldim. Bakalim giderek gelisyor. En sonra kisitli bir demo versiyonunu yayinlamayi düsünüyorum.

Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2008 Saat 12:01
Sirketlerde ki Sube yapisini Unutma.. Wink
Muhasebeyi de hiç karistirma bence.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burakerdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2008 Saat 14:21

eger açilis sayfasina dashboard gibi bir sey koyarsan çok güzel olur bence. tek bir sayfada bütün finansal bilgilerin özetini grafiksel görmek yararli olurdu.

Burak Erdemir
Yukarı Dön
c1982 Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı c1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2008 Saat 22:13
Önderin için tesekkürler burak yapiyorum simdi ;)
Yukarı Dön
SERHAT Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SERHAT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 13:58
Arkadasim. Ilgili program güzele benziyor. Böyle bir yazilim 100-150 ytl gibi birsey degil.Ciddi rakamlar isteyebilirsiniz. Siz tahsilat yaslandirma çalismissiniz.Ilgili programda 120 hareketlerini getiriyorsunuz ayrica 159 hesabi bilmiyorum çalistiriyormusunuz. Netsis sisteminde sube kirilimli ve toplamli olarak tarih aralik yaslandirma alinamamaktadir. Tek tek proje seçmeniz gerekiyor. Merkez sube mantigi çalisan firmalar yüksek alimlari merkez subeden siparis çalistirirlar ve belli tutar altlarini kendi subelerinden aldirmaktadirlar. Tahsilat-Ödeme seçenekli çalisiniz. Yukarida belirttigim çoklu sube ve merkez sube ödeme kriterine göre program yazdim.Kolay Gelsin.
Yukarı Dön
c1982 Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı c1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 14:15
Merhaba SETHAT,
Program ödeme ve tahsilat üzerine kurulu zaten. Genelde olay bu iki modülde dönüyor. Giderleride ona göre çalisiyor. Yeni ekledigim özelliklere göre hesap kodlari içerisinde rapor alinabiliyo yani su 120-320-600-159 gibi.. Bitsin görüntüleri yollarim :)
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burakerdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 14:17

Merhaba,

program netopenx ile mi çalisiyor yoksa direk veritabanindan mi çekiyorsin?

Burak Erdemir
Yukarı Dön
c1982 Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı c1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 14:21
netopenx kullanmiyorum. Direkt veritabanina bagli.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burakerdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 14:22
:) tesekkürler. bu beni sevindirdi bende netopenx olmadigi için.
Burak Erdemir
Yukarı Dön
SERHAT Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SERHAT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 14:43
Arkadasim;
Programda  netsis'in yapamadigini yapmis olman gerekir. Olaya çok genis bakiyorsun bu güzel ama uzun zamanini alir. Netsis de zaten kendini gelistiriyor. Hiç bir sirket yatirim yaptigi sistemin yaninda ek çok seyi kapsayan sistemi istemez.
1) Sube kirilimli mizan
2) Sube-Proje kirilimli mizan
3) Subeler dahil çift bakiyeli mizan
4) Aninda 3 maddeyi içeren firma döviz çevirimli mizan.
bu dürt maddeyi netsis veremiyor.

Yaslandirma yaptigina göre bunlarida yapman gerekir.Diger arkadaslar Netopenx kullanip kulanmadigini soruyorlar? Ne isi var sorguda netopenx'in TBLCAHAR'da KAPATILMIS_TUTAR fieldi var zaten.

1) Merkezin kendi yaslandirmasi
2) Merkezin sube adina yaslandirmasi
3) Subenin kendi yaslandirma

Maddeleri de netsis proje kirilimli tek bir ekranda veremiyor. Sende çalistigini belirtiyorsun. Fakat bu 3 madde içinde islem TBLCAHAR dosyasini okuyup yazmakla bitmiyor. Talep-Teklif-Siparis-Fatura modüllerinde degisik yapi kurman gerekir.Büyük firmalar Talep-Siparis çalisir ve emeginin hakkini 100-150 ytl'e yedirmezsin. Küçük sirketler programina atlarlar ve sonra suraya ilave yapabilirmiyiz diye 100-150 ytl'nin içinde bitirmeye bakarlar. Vermek istedigim mesaji algilamissinizdir zannedersem.
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 15:32
SERHAT sana bir açidan katiliyorum fakat olaya baska bir açidan baktigimizda bu ölçek teki büyük firmalar IT lerini, hatta yazilimcilarini kendi kardolarina katiyorlar ve bu sekilde yazilimlari kendi bünyelerinde gelistiriyorlar.
Özellikle; siparisleri bu rapora katmak , birden fazla döviz çevrimi ile rapor sunmak, Holding yapisini olusturmak elbetteki Benim ilk basta belirttigim 100-150 YTL yi 3 e 4 e katlar.

Bu arada Netopenx de lisanslidir, 65 $ di sanirim.
Yukarı Dön
c1982 Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı c1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 16:57
Bende zaten outsource çalisyiordum firma ile sonra bünyelerine kattilar bu programi gelistirmek için. Netsis'in su Kirilimli Mizan ve ona benzer jargonlarini anlamiyorum ama burdaki muhasebeciler beni yönlendirir sanirim ;)
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burakerdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2008 Saat 17:06
ben netopenx in 900$ civari bir sey oldugunu saniyordum. o yüzden sormustum. 65$ ise mantikli tabiki.
Burak Erdemir
Yukarı Dön
isseyy Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 8
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı isseyy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2012 Saat 13:08
programda bir gelisme varm? böyle bir programa ihtiyacimiz var
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,867 Saniyede Yüklendi.