ERP Nedir? | Türkiye'nin ERP Forum Platformu Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > ERP Temel Paketler > ERP Dinamik Depo Modülü
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - dinamik depo ve  üretim
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ERP Nedir? Enterprise Resource Planning nasıl çalışır? İş süreçleri ile ilgili tüm soru ve cevapları ERPNe.org'da.

Ülkemizde hızla gelişmekte olan ERP yazılım sektörümüzün, Yerli ve Yabancı ERP işlemlerinin tanıtımı ve kullanıcılarının buluşma noktası olması hedefiyle kurulan sitemize hoş geldiniz.

Ülkemizdeki Ne.org konseptinde bir ilk olarak yayın hayatına başlayan ERPNe.org, Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımlarını kullananların bilgi kaynağı/Portal olmak amacı ile kurulmuştur.

Genellikle yurt dışında büyük üreticiler tarafından geliştirilen SQL, Delphi, ASP, CSharp gibi teknolojilerin anlatıldığı sitelerin kullandıkları (WhatisSQL, WhatisASP) (Ülkemizde Netsis Nedir, Mikro Nedir, SAP Nedir yada Logo Nedir gibi kullanıcı sorularına) Ne ve nedir konseptinde yeni bir açılım olmasını da hedefleyen ERPNe.ORG' un, ülkemizin uluslararası ERP sektörü içinde hak ettiği yeri almasında ve ERP ürünlerini kullananların bir araya gelerek Yerli ERP'nin gelişmesine katkı sağlayacakları önemli bir kilometre taşı olacağı düşüncesindeyiz.

dinamik depo ve üretim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
by_m Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı by_m Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: dinamik depo ve üretim
    Gönderim Zamanı: 02 Mart 2008 Saat 22:07
dinamik depo uygulamasi ile üretim modulunu ayni anda calistirabiliyormuyum depomu a1 a2 a3 a4 a5 a6 a7 seklinde hucrelere ayirdim kisilerden aldigim ürünleri farkli hücrelere yerlestiriyorum ve bu ürünleri üretim modulu ile farkli bir mamule ceviriyorum ama sorun surda stoktan düsüyor ama dinamik depodan toplamayi yapamiyorum üretim ile
Yukarı Dön
(sa) Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 9
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı (sa) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2008 Saat 08:38
selam
ozel parametre olabilirmi ?

(sa)
Yukarı Dön
by_m Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı by_m Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2008 Saat 09:51
ÖZEL PARAMETRE DERKEN BENIM EKLEMEM GEREKEN BIR PARAMETREMI YOKSA KULLANILAN PARAMETRE MI VARDIR
BEN ILK DEFA KULLANIYORUM DINAMIK DEPOYU BU YUZDEN COK FAZLA BIR BILGIM YOK
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: -5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2008 Saat 11:48
Hücre toplama bilgilerinde TIPI Sekmesinde ÜRETIM diye bir sik yok. Demek ki Üretimde Dinamik Depodan Üretim Numarasina göre Toplama yapilamiyor. Ancak baska bir sekilde uyarlama yapabilmis olan vardir belki..
SA
Yukarı Dön
by_m Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı by_m Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2008 Saat 10:12
ben buldum sanirim söyle yapacagim üretim yapacagim urunleri once depolar arasi transferle farkli bir depoya sevk ediyorum daha sonra bu depodan uretim yapiyorum farkli ve kolay bir cözümü olan arkadas varsa cvp beklerim
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: -5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2008 Saat 10:55

Bu modülü ben kullanmadim ama bisey dikkatimi çekti... Hücre yerlestirme bilgilerinde URETIM var. Ama toplamada yok buda gösteriyorki toplamanin yapilis sekli tam "by_m" arkadasimizin dedigi gibi olmali. Yani üretim için kullanilan hammaddeler üretim hattina DAT ile verilmelidir. Zaten üretimden önce DAT olmasi en ideal olan yöntemdir(Tabi uygulayabilene...).

Bu durumda;
Alis Irsaliyesi ile Hücre Yerlestir.  (Hammadde)
DAT ile hücre Topla (Hammadde)
Üretimle Hücre Yerlestir (Mamul).
Satis Irsaliyesi ile Hücre Topla (Mamul) gibi bir durum olacak...
SA
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: 3513
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2008 Saat 11:29
Arkadaslar bizde Raf ve Bölmeleri için bu modülü düsünüyoruz.
Ne kadar isimize yarar bilgi verebilirmisiniz biraz.

Düzenleyen Conari - 02 Haziran 2008 Saat 11:32
Netsisden vazgeçemiyorum. Beni engelliyor..
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2008 Saat 13:17
Barkod kullanimi yok sanirim bilgisi olan varmi?
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2009 Saat 17:24
Arkadaslar bu konuyu tekrar bir gündeme getireyim.

Barkod okuyucu ile Raflara yerlestirebilirmiyiz Destekleyen cihazlar varmi?
Yukarı Dön
volkank Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı volkank Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2009 Saat 10:28
selam conari.
Dinamik Depo Modülü Tam anlamiyla bir hüçre Yerlestirme Modülü. Yani Depo içeisinde Depolar gbi düsünebiliriz.
Barkod Destegi var.
Destekleyen cihazlardan kastini anlamadim ama.
Bu konuda yazilmis Depo Otomasyon Sistemleri var.
Hem Barkod Hem RFID destekliyor.

Fakat eger isiniz basit anlamda mallarin adetlerini önemsemedensadece ilgili malin nerede oldugunu bulmaksa, (Yedek Parçacilar, ecza depolari v.s. gibi) stok kartindak kodlari kullanmak daha mantikli.

www.netsisaraclari.com
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2009 Saat 08:23
Selam
Stok kartindaki kodlardan kasit rapor kodlari ise bu yeterli degil bir stok 20 den fazla hücrede yer alabilir.
Barkoddan kastim. kullanici barkoda yerlestirme asamasinda bilgiyi giriyor. iste X ürününü A2 rafina 20 tane koydum. Y ürününü C2 den C8 e 5 tane aldim. Bunlari bir cihaz ile yaptiktan sonra aktarabiliyormuyuz netsise?
Hücre yerlestirme için illaki bir belge baglantisi istiyor sanirim.

Yukarı Dön
volkank Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı volkank Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2009 Saat 08:45
El terminali üzerindeki bazi Depo Otomasyon Yazilimlari bu islemi gerçeklestirebiliyor.
www.netsisaraclari.com
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2009 Saat 16:34
Isim verebilirmisin. Özelden atta reklama girmesin. :)
Yukarı Dön
sevinckobaklar Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevinckobaklar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2011 Saat 11:35
MERHABA DINAMIK DEPO KULLANMAYA BASLAMAYI DÜSÜNÜYORUZ  DAHA ÖNCE HIÇ KULLANMADIGIM IÇIN BILGIM YOK YARDIMCI OLABILIRMISINIZ TESEKKÜRLER

Düzenleyen sevinckobaklar - 18 Nisan 2011 Saat 11:36
SEVİNÇ KOBAKLAR
Yukarı Dön
taner Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı taner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2011 Saat 14:05

dinamik depo ve seri takibi çok güzel bir uygulama ancak uygulamadan verim almak çok zaman aliyor saglam kullanicilara ve mantigini önemseyen bir depo ekibine çok ihtiyaç duyarsiniz çünki hatalari düzeltmek tam bir çile faturayi silemezsin hücre yerlestirme ve toplama iptali yapmadan onu iptal etsen yine silemezsin seri takibi var seri takibini kaldiramazsin o seriden çikislar var

yani kisacasi önce seri takibi iyice otursun veya dinamik depo iyice otursun  sonra digerine geçiniz ayni ayda geçmenizi hiç önermem
netsis ayna gibidir kim uyarlıyorsa o kadar cevap verir
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevinckobaklar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2011 Saat 14:57
tavsiyeniz için tesekkür ederim bu düsüncede bi ekibe sahip oldugumuza inaniyorum .Aktif kullanimi ve içerigi hakkinda bilgi verebilirmisiniz ?Bi kaç deneme yaptim yerlestirme yaparken üretimi aliyor fakat irsaliye almiyor nedenini bulamadim
SEVİNÇ KOBAKLAR
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2011 Saat 15:18
Depo tanimlamalarinda lokasyon takibini isaretlemelisiniz.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevinckobaklar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2011 Saat 16:25
Hücre yerlestirme yapmadan önce zaten seçmistim fakat fatura bölümünde yine olmuyor

Düzenleyen sevinckobaklar - 19 Nisan 2011 Saat 16:26
SEVİNÇ KOBAKLAR
Yukarı Dön
taner Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı taner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2011 Saat 17:09
dinamik depo parametrelerinde irsaliye kisimi isaretli mi
netsis ayna gibidir kim uyarlıyorsa o kadar cevap verir
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sevinckobaklar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2011 Saat 17:35
irsaliyeile kayitlar tutsun mu isaretli
SEVİNÇ KOBAKLAR
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,531 Saniyede Yüklendi.