ERP Nedir? | Türkiye'nin ERP Forum Platformu Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > ERP Temel Paketler > ERP Döviz Takibi Modülü
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - otomatik kur güncelleme
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ERP Nedir? Enterprise Resource Planning nasıl çalışır? İş süreçleri ile ilgili tüm soru ve cevapları ERPNe.org'da.

Ülkemizde hızla gelişmekte olan ERP yazılım sektörümüzün, Yerli ve Yabancı ERP işlemlerinin tanıtımı ve kullanıcılarının buluşma noktası olması hedefiyle kurulan sitemize hoş geldiniz.

Ülkemizdeki Ne.org konseptinde bir ilk olarak yayın hayatına başlayan ERPNe.org, Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımlarını kullananların bilgi kaynağı/Portal olmak amacı ile kurulmuştur.

Genellikle yurt dışında büyük üreticiler tarafından geliştirilen SQL, Delphi, ASP, CSharp gibi teknolojilerin anlatıldığı sitelerin kullandıkları (WhatisSQL, WhatisASP) (Ülkemizde Netsis Nedir, Mikro Nedir, SAP Nedir yada Logo Nedir gibi kullanıcı sorularına) Ne ve nedir konseptinde yeni bir açılım olmasını da hedefleyen ERPNe.ORG' un, ülkemizin uluslararası ERP sektörü içinde hak ettiği yeri almasında ve ERP ürünlerini kullananların bir araya gelerek Yerli ERP'nin gelişmesine katkı sağlayacakları önemli bir kilometre taşı olacağı düşüncesindeyiz.

otomatik kur güncelleme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
Schizophrenic Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 163
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Schizophrenic Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 Saat 17:16
hayir öyle degil;
yeni olan i indirdim ve çalistirmadan önce bugune ait kurlari sildim, raporunu aldim gerçekten yoktu kurlar sonra yeni upload ettigin programi kurdum ,bir kaç dk sonra ya saati ayarladim kullanici bilgilerini girdim mail ayarlarini yaptim, zaman geldiginde kurlari aldi ama mail cikx yok gelmedi.
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: -5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 Saat 17:24
Simdi hatirladim... Kusura bakma...
Mail Gönderme Uygulamasi da NetOpenX kodudur. Onun çalismasi için; Netsisde  kullandigin (uygulamaya girdigin) Sirket ve Subenin YArdimci Programlarindan;
E-Posta Uygulamasi varmi isaretlenmeli
SMTP Server Adi
SMTP Kullanici Adi
SMTP Kullanici Sifresi aktif olarak kullandigin bir mailin bilgileri girilmelidir. Yoksa mail gitmez...
SA
Yukarı Dön
NeTSiSFoReVeR Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Puanlar: 821
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 Saat 18:22

evet evet evet çalisiyor :) mail de gönderiyor ellerine saglik üstad güzel uygulama yanliz bunu hizmetlerde çalistirsak daha süper olucak :) ayrica mail formati da güzel. Senden çok sey istiyoruz ama bide ayarlari regedite veya .ini dosyasina yazdirabilirsen oda güzel olacak.Wink

Düzenleyen NeTSiSFoReVeR - 30 Ekim 2007 Saat 18:26
Yukarı Dön
philip Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı philip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2008 Saat 12:46
Otomatik kur güncelleme eklentisini nasil indirebilirim?
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: 3513
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2008 Saat 15:25

Üstad lisans yok ondan dolayi kullanimiyorum bende senin programi.

Netopenx i Niye FusionSt ve Fusion da free vermiyor lardir ki.. cikcikcik
Netsisden vazgeçemiyorum. Beni engelliyor..
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2008 Saat 15:28
http://aygumus.blogspot.com/
en altta hem exe heme anlatimi var...
SA
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2008 Saat 15:51
NetOpenX Fusionda Free Ancak FusionST de parali aslina bakarsan onda da free olmali... En azindan Runtime Free Olmali...
SA
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2008 Saat 09:42
+ 10000000000000000000000000000000000000
FusionST de o kadar Modül; Dinamik depo,Kalite Kontrol v.s. free oldu ama bu lisansli

Yukarı Dön
philip Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı philip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2008 Saat 14:38
Üstad,

Programi kurdum ve eklentiyi satin aldim. Yazilim için tesekkürler.

Iki hususta açiklamaniza ihtiyaç duyuyorum:

1. Ayarlanan saatte kuru getirirken NETSIS'in açik olmasi sart midir? Normalde NETSIS sürekli açik olmuyor. Gerektiginde açiyoruz.

2. Yilbasindan bugüne degin kurlarin yüklenmedigini gördüm. Sadece islem gören günlerin kurlari mi getiriliyor?

Iyi çalismalar,

Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2008 Saat 15:38
Netsisin çalismasi gerekmez SQL server ve program çalismali.

2. madde için @Aygumus cevap verir sanirim.
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2008 Saat 17:52
Orjinalini yazan: philip philip Yazdı:

Üstad,

Programi kurdum ve eklentiyi satin aldim. Yazilim için tesekkürler.

Iki hususta açiklamaniza ihtiyaç duyuyorum:

1. Ayarlanan saatte kuru getirirken NETSIS'in açik olmasi sart midir? Normalde NETSIS sürekli açik olmuyor. Gerektiginde açiyoruz.

2. Yilbasindan bugüne degin kurlarin yüklenmedigini gördüm. Sadece islem gören günlerin kurlari mi getiriliyor?

Iyi çalismalar,

SA
Yukarı Dön
philip Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı philip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eylül 2008 Saat 15:21
Aygümüs Üstad,

Bilgisayar kapatip açilinca sizin kullancii bilgileriniz geliyor. Ayarlarimiz kalmiyor. Ne yapmaliyiz?

Yukarı Dön
philip Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı philip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2008 Saat 09:43
Üstad,

Konu ile ilgili yardiminizi halen beklemekteyiz.
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2008 Saat 10:05
Kur Güncelemenin o hali bos vakitte forumdan bir arkadasin istegi üzerine yazdigim bir programcikti. Daha sonra üzerinde kafa yormadim. Zamanlanmis MRP'nin de içinde oldugu komplike bir programin içersinde istediginiz özellikleri eklemistim. Ancak talebiniz üzerine bu küçük programda da yapilan degisiklikleri INI dosyasindan okutup yazdirabilirim.
Bu konuda vakt buldugum bir arada degisklikleri yapip programin yeni sürümünü yayinlarim...

Iyi Çalismalar...
SA
Yukarı Dön
philip Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı philip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2008 Saat 10:50
Üstad,

Güncellemenizi bekliyoruz.

Sirket Kodu
Sube Kodu
Kullanici Adi
Kullanici Sifre

bilgileri bilgisayari sabah açtigimizda

Sirket Kodu : BZNK20XX
Sube Kodu : 10
Kullanici Adi : XXXXXX
Kullanici Sifre : XXXX

olarak size ait bilgiler ve kur alma saati olarak 07:00 olarak geliyor. Kendi bilgilerimizi her gün tekrar giriyoruz, kur alma saatini 10:15 olarak degistiriyoruz. Bilgisayar kapatilip açilinca yine bizim bilgiler kayboluyor yerini sizin bilgiler aliyor.

Sanirim sorun program içinde "KAYDET" gibi bir buton olmadigi için bizim bilgilerin kaydini yapamiyoruz.

Tekrar tesekkür eder, iyi çalismalar dilerim.
Yukarı Dön
DOGUKAN Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DOGUKAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eylül 2008 Saat 14:21
üstad program çok güzel eline saglik. fakat burada programi kapatip tekrar açtigimizda bizim kayit ettigimiz parametreler silinip ilk actigimizdaki kayitli olan bilgiler geliyor. rica etsem bir .ini dosyasi veya kaydet butonu koyman mümkünmü. bu saat içinde gecerli.

birde merkez bankasindan, verilen tarihler arasindaki tüm kulari netsis database içerisine insert edebilecegimiz bir yol varmi? birkereye mahsus
Yukarı Dön
DOGUKAN Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DOGUKAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2008 Saat 18:08
yeni güncel dosyayi ne zaman yayinlarsin.
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2008 Saat 09:09
Kusura bakmayin güncelleme yapacaktim ama küçük bir Companent sorunu yasadim yeni bir platformda yeniden yazacam...
En kisa zamanda güncellerim...
Merkez bankasindan verilen tarih araligindaki kurlari güncelleme yapmak elbetteki mümkün firsat bulursam onada bir TAB eklerm...

Düzenleyen AyGuMuS - 16 Eylül 2008 Saat 09:10
SA
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2008 Saat 13:39
Zamanlanmis Döviz Uygulamasinin yeni versiyonunu yazdim;
-INI dosyasindan gerekli bilgileri okuyor. Ancak INI ye bilgileri elle girmelisiniz. Prgramdan yapilan degisikligi kaydetme özelligini su an koyamadim...
-Verilen tarihler arasindaki tüm kulari güncelleme özelligini ekledim.

- yeni versiyon www.aygumus.com/Download/NetSchedule2.rar
- eski versiyon www.aygumus.com/Download/NetSchedule.rar

Yeni versiyonu linkten indirebilirsiniz. Yazdigim programda BUG olma ihtimaline karsi eski versiyonu da henüz kaldirmadim... Olumlu yada olumsuz yorumlarinizla beraber tavsiyelerinizi bekliyorum..
SA
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2008 Saat 14:19
@AYGUMUS Selam,
ilk olarak lisansi kontrol etseydin keske , Dogru bilgiler girmeme ragmen parametreler yalnis diyor
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,352 Saniyede Yüklendi.