ERP Nedir? | Türkiye'nin ERP Forum Platformu Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > ERP Temel Paketler > ERP Kullanıcı İşlemleri Modülü
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Kullanici Eslesme Tablosu
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ERP Nedir? Enterprise Resource Planning nasıl çalışır? İş süreçleri ile ilgili tüm soru ve cevapları ERPNe.org'da.

Ülkemizde hızla gelişmekte olan ERP yazılım sektörümüzün, Yerli ve Yabancı ERP işlemlerinin tanıtımı ve kullanıcılarının buluşma noktası olması hedefiyle kurulan sitemize hoş geldiniz.

Ülkemizdeki Ne.org konseptinde bir ilk olarak yayın hayatına başlayan ERPNe.org, Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımlarını kullananların bilgi kaynağı/Portal olmak amacı ile kurulmuştur.

Genellikle yurt dışında büyük üreticiler tarafından geliştirilen SQL, Delphi, ASP, CSharp gibi teknolojilerin anlatıldığı sitelerin kullandıkları (WhatisSQL, WhatisASP) (Ülkemizde Netsis Nedir, Mikro Nedir, SAP Nedir yada Logo Nedir gibi kullanıcı sorularına) Ne ve nedir konseptinde yeni bir açılım olmasını da hedefleyen ERPNe.ORG' un, ülkemizin uluslararası ERP sektörü içinde hak ettiği yeri almasında ve ERP ürünlerini kullananların bir araya gelerek Yerli ERP'nin gelişmesine katkı sağlayacakları önemli bir kilometre taşı olacağı düşüncesindeyiz.

Kullanici Eslesme Tablosu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
myilmaz Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı myilmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kullanici Eslesme Tablosu
    Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2017 Saat 12:42
Merhaba cümleten aranızada yeniyim. Netsiste de yeniyim ama geliştiriyorum kendimi.
Şöyle bir sorunum var. Kullanıcı eşleşme listesinde çok eski kullanıcılar dahi var 2012 yılında  işten çıkan kullanıcısının hesabı silinmiş fakat eşleşme listesinde halen duruyor. Yeni bir kullanıcı oluşturduğum vakit bazen o kullanıcılarla direk eşleşme sağlıyor bazen de bunu yapmıyor.

Yapmak istediğim ise bu kullanıcı eşleşme listesinden eski kullanıcıları silmek. SQL'de hangi tabloda tutuluyor bu bilgiler acaba. SQL biliyorum, çoğu tabloya tek tek baktım ama bulamadım. 

Netsis sürümü olarak 9 kullanıyoruz.
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: 3513
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2017 Saat 14:10
netsis altındaydı sanırım,
şirketlerde TBLKULLANP
Netsisden vazgeçemiyorum. Beni engelliyor..
Yukarı Dön
myilmaz Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı myilmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2017 Saat 15:06
Evet hocam buldum teşekkürler,
Fakat burada neye göre silme yapacağım. Kullanıcı_No'ya göre yapayım dedim ama filtreleme yapınca aynı kullanıcı kodunda kullanıcı adları bölümünde farklı veriler yer alıyor. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

Edit: Hocam orası değil. Oradan sildiğim halde merkezi kimlik yönetiminde hala kayıtlar duruyor. İşin garip tarafı kullanıcıyı merkezi kimlik yönetiminden sildiğim halde eşleme bölümünden silinmiyor o kullanıcıya ait eşleşmeler.

Düzenleyen myilmaz - 08 Ağustos 2017 Saat 16:56
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2017 Saat 16:55
NETSIS vt altında SSOUSER ve SSOUSERPASS Tablosundan temizle.
Yukarı Dön
myilmaz Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı myilmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2017 Saat 17:02
Orjinalini yazan: Conari Conari Yazdı:

NETSIS vt altında SSOUSER ve SSOUSERPASS Tablosundan temizle.
bu tablolardan temizleyince kullanıcıyı komple siliyor. Ama eşleşme bölümünden yine de silmiyor. Bu verileri farklı bir yerde tutuyor sanırım ama bulamadım bir türlü.

Düzenleyen myilmaz - 08 Ağustos 2017 Saat 17:18
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2017 Saat 17:18
Anladım, zaten eski kullanıcıları siliyorsunuz?
Yukarı Dön
myilmaz Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı myilmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2017 Saat 17:23
Evet ama şuan aktif olan kullanıcılar var ve netsis kullanılıyor şuan.
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2017 Saat 17:29
geçersiz SSOUSERID leri KULLANP ile kontrol edip sileceksiniz.
SELECT
                            KUL.SUBE_KODU,
                            SUBE.UNVAN,
                            KUL.KULLANICI_NO,
                            KUL.KULLANICI_ISIM,
                            KUL.ISIM_SOYAD,
                            KUL.YENIYONTEM,
                            KUL.SSOUSERID,
                            KUL.SIFRE,
                            KUL.ADMINMI,
                            KUL.GRUPKODU,
                            (SELECT ISIM_SOYAD FROM TBLKULLANP WHERE SUBE_KODU=KUL.SUBE_KODU AND KULLANICI_NO=KUL.GRUPKODU AND KULLANICI_NO<-1) GRUPADI, 
                            KUL.EMAIL,
                            KUL.CARDID,
                            KUL.YEDEK2 FROM TBLSUBELER SUBE
                            INNER JOIN TBLKULLANP KUL ON SUBE.SUBE_KODU = KUL.SUBE_KODU WHERE KUL.KULLANICI_NO>0 AND KUL.SUBE_KODU<>32767
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,453 Saniyede Yüklendi.