ERP Nedir? | Türkiye'nin ERP Forum Platformu Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > ERP Genel > ERP Almak İsteyenler
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - ERP Lisans Fiyatları Hakkında.
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ERP Nedir? Enterprise Resource Planning nasıl çalışır? İş süreçleri ile ilgili tüm soru ve cevapları ERPNe.org'da.

Ülkemizde hızla gelişmekte olan ERP yazılım sektörümüzün, Yerli ve Yabancı ERP işlemlerinin tanıtımı ve kullanıcılarının buluşma noktası olması hedefiyle kurulan sitemize hoş geldiniz.

Ülkemizdeki Ne.org konseptinde bir ilk olarak yayın hayatına başlayan ERPNe.org, Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımlarını kullananların bilgi kaynağı/Portal olmak amacı ile kurulmuştur.

Genellikle yurt dışında büyük üreticiler tarafından geliştirilen SQL, Delphi, ASP, CSharp gibi teknolojilerin anlatıldığı sitelerin kullandıkları (WhatisSQL, WhatisASP) (Ülkemizde Netsis Nedir, Mikro Nedir, SAP Nedir yada Logo Nedir gibi kullanıcı sorularına) Ne ve nedir konseptinde yeni bir açılım olmasını da hedefleyen ERPNe.ORG' un, ülkemizin uluslararası ERP sektörü içinde hak ettiği yeri almasında ve ERP ürünlerini kullananların bir araya gelerek Yerli ERP'nin gelişmesine katkı sağlayacakları önemli bir kilometre taşı olacağı düşüncesindeyiz.

ERP Lisans Fiyatları Hakkında.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
xenium Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 79
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı xenium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ERP Lisans Fiyatları Hakkında.
    Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2014 Saat 14:44
Merhaba arkada?lar,

Netsis'i satyn aldy?ymyzda, lisans için her yyl ödeme yapmamyz gerekir mi, yoksa bir defaya mahsus mu ödeme yapyyoruz?
Üretim modülünü satyn aldy?ymyzda, her yyl için lisans ücreti ödememize gerek var mydyr?

Yyi Çaly?malar
Yukarı Dön
rhan Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: 590
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2014 Saat 15:34
lisans için de?il versiyon için mevcut program bedelinin %10'u kadar bir ödeme yapyyorsunuz.
bu sayede çykan yeniliklerden faydalanabiliyorsunuz. bu yenilik e-fatura, e-defter gibi ek uyarlama gerektiren ?eyler için de?il basit anlamda düzeltmeler, yasal mevzuata ait de?i?iklikleri ifade eder.

mevcut program bedeli hesaplanyrken sahip oldu?unuz modüller ayry ayry toplanyr. toplam üzerinden %10 hesaplanyr.
İnnova Antalya Proje Danışmanlık
Orhan ÇÖPÜROĞLU

0544 241 45 55
0242 311 45 56
Yukarı Dön
xenium Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı xenium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2014 Saat 16:26
Te?ekkür ederim sayyn rhan,

peki sayyn rhan, güncellemeler için her yyl %10 gibi bir ödeme yapmak gerekli midir? Yani bir yyl içinde %10 gibi bir ödeme yapacak kadar güncelleme oluyor mu? Sürüm güncelle yapmyyor mu Netsis?
Çünkü sürüm güncellemeleri ücretsiz galiba?
Yukarı Dön
rhan Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2014 Saat 16:55
5.0'dan 7.0 versiyonuna geçi? hakkyny versiyonunuz varsa elde ediyorsunuz.
gerekli olup olmamasy size ba?ly, ben yapmak istemiyorum çok lazym olursa o zaman yaparym diyebilirsiniz.
%10'a de?er mi? o konu size ba?ly, yapsanyz iyi olur diyebiliyoruz.

Bundan sonraki süreçte farkly zorunluluklar getirilecek.
örne?in e-defter gönderebilmek için versiyon yapmy? olmanyz ?art ko?uluyor. versiyon yapmazsanyz gönderemiyorsunuz.

Orhan ÇÖPÜROĞLU

0544 241 45 55
0242 311 45 56
Yukarı Dön
xenium Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı xenium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2014 Saat 17:17
Anladym sayyn rhan,

Peki 5.0 kullanyyoruz diyelim; 5.0.10 ve 5.0.12 gibi güncellemeler, sizin bahsetti?iniz yyllyk %10 içinde olan güncellemeler mi yoksa sürüm güncellemesi oldu?u için zaten ücretsiz mi bunlar?

Yani 6.0 veya 7.0 olunca my ücret ödüyoruz?

Di?er sorum,
yyllyk %10 ödemezsem ve 5.0.10 kullanyyorsam, yyllar sonra 8.0 çykarsa,
8.0 a geçmem için ödeyece?im ücret çok mu olur? Ke?ke her yyl %10 ödeseydik demek zorunda kalyr myyyz?
Çünkü bizim ?irkette ?u an öyle bir durum var.
Her yyl %10 ödemenin bize getirisini hesaplyyoruz.

Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: 3513
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2014 Saat 17:49
Versiyon yapmazsanyz 5 den 8 e geçmek için gerekli olan % 10 laryödersiniz.

Sözle?meniz varken 8 çykty diyelim siz 8 e geçersiniz ama sözle?meniz bitti ve yenilemediniz bir ay sonra da 8 çykty. O zaman geçi? hakkynyz yok.
Netsisden vazgeçemiyorum. Beni engelliyor..
Yukarı Dön
rhan Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2014 Saat 20:04
5.0.10 ve 5.0.12 ara setler olarak adlandyrylyr. 5'den 7'ye, 8'e geçmek için ana seti de?i?tirmi? oluyorsunuz. versiyonunuz varsa ücret ödemeniz gerekmiyor.
versiyon yapmady?ynyz her dönem için %10'u ödemeniz gerekiyor. 3 yyl sonra, %30 arty bir miktar fark olarak ödüyorsunuz.
Orhan ÇÖPÜROĞLU

0544 241 45 55
0242 311 45 56
Yukarı Dön
xenium Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı xenium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2014 Saat 22:56
Anladym, te?ekkürler.
Bizim programyn sürüm bilgilerine bakynca bir liste veriyor Netsis bildi?iniz gibi be o listenin her satyrynda bersion 5.0.10 be 5.0.12 gibi ifadeler var.
Versiyon 7.0, Ocak 2013 de çykty?yna göre, bizim versiyonun da 7.0 olmasy gerekmez miydi?
2010, 2011, 2012 ve 2013 yyly için %10 lük ödemeyi bo?una my yaptyk, onu anlamaya çaly?yyorum. Veya 4 yyldyr %10 versiyon sözle?mesi yaptyk da bize ne faydasy oldu e?er halen version 5.0.12 kullanyyorsak?
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: 3513
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2014 Saat 08:51
o dönemde versiyon hakkynyz var ise 7 ye geçebilirsiniz.
onayly sürüm güncellemeden bakabilirsiniz.
Netsisden vazgeçemiyorum. Beni engelliyor..
Yukarı Dön
rhan Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2014 Saat 12:53
versiyon hakkynyzy almy?synyz ama versiyonu güncellememi?iniz. ihtiyaç olmady?y için yapylmamy? olabilir.

Orhan ÇÖPÜROĞLU

0544 241 45 55
0242 311 45 56
Yukarı Dön
xenium Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı xenium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2014 Saat 13:12
Yanyt veren arkada?lara te?ekkürler,

en azyndan durumumuzu anlamy? oldum.

Versiyon 7.0 yn yeniliklerine bakty?ymda, aslynda güzel ?eylerin oldu?unu görüyorum, mesela görsel dizayn diye bir ?ey.
E?er dü?ündü?üm gibi bir ?ey ise, sql den rapor yapmak, excell ile bu raporlary dizayn etmek kula?a çok ho? geliyor. Bilginiz var my bu konuda?
Neden bizi geçirmemi?ler 7.0'a, bir arayyp çözüm orta?yna soraca?ym.
Yukarı Dön
Selcuk AdiGüzel Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 17
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selcuk AdiGüzel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2018 Saat 08:55

Merhaba,

Uzun bir aradan sonra forum yeniden aktif oldu. Üyelerimiz soru ve görüşlerini yazıp bilgi paylaşımına devam edebilirler.

Yukarı Dön
Sridle Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sridle Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2019 Saat 11:44
Selamlar,
Muhasebe işlerimi takip etmek için piyasa araştırmasına girdim ama çok seçenek bulunmakta. Benim istediğim klasik muhasebemi tutabileceğim bir program. Excel yetmemeye başladı. Fiyat performans olarak önerebileceğiniz bir firma var mı? Birde erp kullanmayı bilmiyorum. Eğitimi desteğini iyi verebilecek bir firma olursa iyi olur. Destek sıkıntılıymış bazı firmalarda.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,457 Saniyede Yüklendi.