ERP Nedir? | Türkiye'nin ERP Forum Platformu Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > ERP Temel Paketler > ERP Müşteri Çekleri Modülü
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Diger firmaya çek transferi mümkünmü ?
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ERP Nedir? Enterprise Resource Planning nasıl çalışır? İş süreçleri ile ilgili tüm soru ve cevapları ERPNe.org'da.

Ülkemizde hızla gelişmekte olan ERP yazılım sektörümüzün, Yerli ve Yabancı ERP işlemlerinin tanıtımı ve kullanıcılarının buluşma noktası olması hedefiyle kurulan sitemize hoş geldiniz.

Ülkemizdeki Ne.org konseptinde bir ilk olarak yayın hayatına başlayan ERPNe.org, Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımlarını kullananların bilgi kaynağı/Portal olmak amacı ile kurulmuştur.

Genellikle yurt dışında büyük üreticiler tarafından geliştirilen SQL, Delphi, ASP, CSharp gibi teknolojilerin anlatıldığı sitelerin kullandıkları (WhatisSQL, WhatisASP) (Ülkemizde Netsis Nedir, Mikro Nedir, SAP Nedir yada Logo Nedir gibi kullanıcı sorularına) Ne ve nedir konseptinde yeni bir açılım olmasını da hedefleyen ERPNe.ORG' un, ülkemizin uluslararası ERP sektörü içinde hak ettiği yeri almasında ve ERP ürünlerini kullananların bir araya gelerek Yerli ERP'nin gelişmesine katkı sağlayacakları önemli bir kilometre taşı olacağı düşüncesindeyiz.

Diger firmaya çek transferi mümkünmü ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
NeTSiSFoReVeR Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 821
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Diger firmaya çek transferi mümkünmü ?
    Gönderim Zamanı: 26 Mart 2010 Saat 13:11
NetOpenX destegi ile yaparsak çok güzel olur aslinda ama biraz yavas olur birde herkesde netopenx lisansi yok. Hem netopenx ile yapilacaksa ayri bir program yazmak daha mantikli olur. Excel de netopenx ile yapincaya kadar yeni program yazilir. Onu da ben yapamam.

Düzenleyen NeTSiSFoReVeR - 26 Mart 2010 Saat 13:14
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: -5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2010 Saat 12:37
Ne ugrasiyorsunuz NetOpenX destegi var yazin gitsin... LOL
SA
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: 3513
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2010 Saat 08:32
:)
kolay gelsin.
Netsisden vazgeçemiyorum. Beni engelliyor..
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 20:09
Orjinalini yazan: Conari Conari Yazdı:

yok onlarda aktarilir da (TBLCEKSENLOG)
Big%20smileBanka ayaginida unutmamak lazim.

aktarirken alinan cari kodu diger firmada var mi v..s kontrollerini de yaptirmalisiniz.

Tongue o kadar uzun boylu degil. TBLCEKSENLOG  a giremem. Zamanim yok zaten. Sadece SC_NO suna bakarak varsa aktarma yoksa aktar diyecegim.
Yukarı Dön
unalh Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı unalh Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 17:32
Belki konuyla alakali degil ama netsis veri tabanindaki tüm tablolarin açiklamali bir listesi varmidir
TBLMCEK----Açiklamasi
TBLMSEN----Açiklamasi
TBLBCEK----Açiklamasi
TBLBSEN----Açiklamasi
TBLCAHAR----Açiklamasi
Gibi bir liste varmi ?

Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 17:06
yok onlarda aktarilir da (TBLCEKSENLOG)
Big%20smileBanka ayaginida unutmamak lazim.

aktarirken alinan cari kodu diger firmada var mi v..s kontrollerini de yaptirmalisiniz.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 17:01
:) dogru sölüyorsun conari ben onu bastan söyledim ama sadece çek transferi için TBLMCEK TBLMSEN TBLBCEK TBLBSEN tablosunu aktaracagim. Olursa TBLCAHAR ve TBLMUHAGEC i de aktarabiliriz belki ama çekin ilk giristen sonraki hareketleri aktarilmaz.
Yukarı Dön
Conari Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Conari Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 16:44
aktarimdan sonra cari ve entegrasyon ayagi olacak ise excel biraz kasabilir.
Yukarı Dön
unalh Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı unalh Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 15:23
Orjinalini yazan: depoline depoline Yazdı:

biz bir fusion müsterimize bununla ilgili bir program yazmistik kasa ile ilgili kayitlarida bu yaptigimiz ara yüzden isliyorlardi isterseniz yardimci olabiliriz.
Böyle birsey istedigim için konuyu açtim nasil yardimci olacaksiniz ?

Ilginize çok tesekkür ederim programi sabirsizlikla bekliyorum.

Hayirli isler.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 11:22
Simdi excel de yapilabilirligine baktim yapilabilir sadece çek transferi. Ilerleyen zamanlarda foruma ekleyecegim.
Yukarı Dön
depoline Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı depoline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 10:00
biz bir fusion müsterimize bununla ilgili bir program yazmistik kasa ile ilgili kayitlarida bu yaptigimiz ara yüzden isliyorlardi isterseniz yardimci olabiliriz.
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 09:34
Böyle bir sey daha önce netcopy'nin online olmayan versiyonunda vardi fakat çekin ilk giristen sonraki islemlerinin transferinde sorun oluyordu. Sadece ilk hali ile aktaralim derseniz sql komutu ile aktarilabilir. Ama detayli isterseniz bunu yapmak biraz zor ugrastirir.
Yukarı Dön
unalh Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı unalh Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2010 Saat 08:18
Orjinalini yazan: NeTSiSFoReVeR NeTSiSFoReVeR Yazdı:

[QUOTE=unalh]Taner bey merhaba,

Olaya sadece çek kopyalama olarak bakmayin. Bu çekin cirolanmasi var bankaya tahsile gönderilmesi var geri iade edilmesi var kasadan nakit tahsil edilmesi var. Yani sadece çek tablosunu ilgilendiren bir durum söz konusu degil. Size Online NetCopy kullanmanizi tavsiye edebilirim.

Kapsamli isler için sizin önerdiginiz program gerçekten çok güzel fakat
Benim yapmak istedigim Çek kayit islemi ile küçük çapli ara program yapmak diger modülleri su asamada çok gerekli degil bunu excel üzerinden nasil yapariz bununla ilgili olarak bir fikri olan veya elinde örnek olan arkadas varmidir.

Sizin yaptiginiz raportör programindaki gibi birsey yapilamazmi ?

Düzenleyen unalh - 25 Mart 2010 Saat 08:23
Yukarı Dön
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge
ANKARA

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı NeTSiSFoReVeR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2010 Saat 14:25
Orjinalini yazan: unalh unalh Yazdı:

Taner bey merhaba,

Burada benim yapmak istedigim (Magaza 2010) firmasinda Üretim'e Çekleri çikmak.
(Üretim 2010) firmasinda Magaza firmasina çekleri girmek bunu en hizli sekilde nasil yaparim. Bunun için bir   Trigger nasil yazabiliriz.

Ilginize tesekkürler.

Olaya sadece çek kopyalama olarak bakmayin. Bu çekin cirolanmasi var bankaya tahsile gönderilmesi var geri iade edilmesi var kasadan nakit tahsil edilmesi var. Yani sadece çek tablosunu ilgilendiren bir durum söz konusu degil. Size Online NetCopy kullanmanizi tavsiye edebilirim.

Düzenleyen NeTSiSFoReVeR - 24 Mart 2010 Saat 14:27
Yukarı Dön
unalh Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı unalh Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2010 Saat 09:20
Taner bey merhaba,

Sanirim ben tam anlatamadim ama olay söyle;

Netsiste iki ayri firma düsünün

(Magaza 2010)
(Üretim 2010)

1.Firma Magaza olsun (Magaza 2010) satislarinizi sürekli buradan yapiyorsunuz dogal olarak ödemeleride buradan aliyorsunuz alinan ödemelerin bir kisminin çek oldugunu düsünün bu çekler (Magaza 2010) veri tabaninda birikmis oluyor.

2.Firma Üretim olsun (Üretim 2010) bu firmada magazada satilmak üzere çesitli ürünler üretmekte firmalardan hammadde temin etmekte (Üretim 2010) firmasi satis yapmadigi için elinde çek olmuyor fakat hammadde aldigi firmalara ödeme yapmasi gerekiyor bu çekleride (Magaza 2010) firmasindan aliyor ve bu islem çok fazla sayida yapiliyor.

(Magaza 2010) firmasinda Üretim diye bir cari kayitli çekler buraya çikis yapiliyor.

(Üretim 2010) firmasinda Magaza diye bir cari kayitli çekler buraya giris yapiliyor.

Burada benim yapmak istedigim (Magaza 2010) firmasinda Üretim'e Çekleri çikmak.
(Üretim 2010) firmasinda Magaza firmasina çekleri girmek bunu en hizli sekilde nasil yaparim. Bunun için bir   Trigger nasil yazabiliriz.

Ilginize tesekkürler.

Düzenleyen unalh - 24 Mart 2010 Saat 09:28
Yukarı Dön
taner Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı taner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2010 Saat 13:09

"ben herseferinde çekleri A-firmasindan B-firmasina çikiyorum B-firmasindan tekrar A-firmasina giris yapiyorum""  DEMISSINIZ

ANLAYAMADIM   a firmasinda giris zaten var ya neden tekrar A firmasina giris yapiyorsunuz  ??
netsis ayna gibidir kim uyarlıyorsa o kadar cevap verir
Yukarı Dön
unalh Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı unalh Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2010 Saat 17:29
Bu islem için acaba daha önce Trigger hazirlayan oldumu

Eger elinizde mevcut ise paylasabilirmisiniz ?
Yukarı Dön
unalh Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı unalh Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mart 2010 Saat 09:21
Netsis içersinde farkli sirketlerden bahsediyorum.

Elinde örnek olan arkadas varmi veya yardimci olabilecek Confused

Düzenleyen unalh - 18 Mart 2010 Saat 09:23
Yukarı Dön
AyGuMuS Açılır Kutu İzle
Kidemli Üye
Kidemli Üye
Simge

Puanlar: -5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AyGuMuS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mart 2010 Saat 23:30

çek girislerini A-firmasina yapiyoruz ödemeleri ise B-firmasindan derken kendi Netsis Firmalarin yani farkli sirketlerinden mi demek istedin... Öyleyse en mantiklisi Trigger yazabilirsin...

Yoksa ayni firma içinde farkli Cari hareketleri mi yapman gerekiyor. Eger öyleyse de Dekontdan Cari - Cari çalistirabilirsin...

SA
Yukarı Dön
unalh Açılır Kutu İzle
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı unalh Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mart 2010 Saat 15:08
Exclamation
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,719 Saniyede Yüklendi.